Szolgáltatásaim

Konzultáció

Várandósrelax

Mitől speciális a várandósrelax? 

A várandósok relaxációja elsajátítása során végighaladunk az autogén tréning gyakorlatain, viszont ezek kifejezetten várandósok számára átalakított formában alkalmazzuk. A relaxáció alkalmazása mellett fontos szerepe van az önismereti, illetve várandóssághoz kapcsolódó témák (pl. partnerrel való kapcsolat, saját szülőkkel való kapcsolat változása, szülői szerep kialakítása, gyermekhez való kapcsolódás, stb.), körüljárásának.

Miben segíthet várandósként a relaxáció?

Mivel várandósság és a gyermek megszületése jelentős testi, lelki és társas változásokkal jár, ennek a változásnak a támogatásában és mélyebb megélésében tud segíteni a relaxáció.

Kedvező hatásai:

Kiknek ajánlott?

Olyan nők számára, akik szeretnék könnyebbé és tartalmasabbá tenni a várandósság időszakát egy relaxációs és önismereti folyamat során, egyben a születendő babáért is tenni és minél jobban kapcsolódni hozzá már a megszületése előtt.

Ahhoz, hogy a teljes gyakorlatsort végig tudjuk vinni, érdemes a relaxációt a várandósság 12-14. hetében elkezdeni, de ha később vágunk bele, az sem gond, a szülést megelőzően akár néhány alkalom is segíthet.

Autogén tréning

Miben segíthet az autogén tréning?

„Nevelésünk folyamán, az iskolában, majd később a munkahelyen, mindannyian igen jól megtanultuk, hogyan lehet feszültségben élni. „Szedd össze magad”, „Állj egyenesen”, „Tégy valamit”, „Erőltesd meg magad” – ezek lettek életünk legjelentősebb alapelvei, azok mellett, hogy „muszáj”, „kell”, „szabad”, „nem szabad”. Kétségtelen, hogy akaratlagos erőfeszítéssel nagy teljesítmények érhetők el, és néhány embernek, úgy tűnik, hatalmas erőtartalékai vannak. De ha az erőfeszítés sokáig tart, akkor az egyensúly megbomlik. Életünk másik oldala egész röviden elmondható: a „feszültség megtanulása” mellett elmulasztottuk megtanulni, hogyan kell feloldódva ellazulni (Krapf, G., 1992, p. 4.).

Mi az autogén tréning?

Hogyan sajátítható el az autogén tréning?

Az autogén tréning folyamata:

01

Ha az első interjú során kijelöltük a célokat, akkor hetente egy alkalmas ülések alkalmával a tréning során szerzett tapasztalatok, érzések megosztása történik

02

A módszer elsajátításához fontos a további gyakorlás, így naponta két alkalommal otthon is elvégzendő

03

Az otthoni gyakorlásról napló készül, mely segíti a folyamat nyomonkövetését, a felmerülő kérdések tisztázását, így egyfajta visszacsatolásként önmagunk jobb megértéséhez is hozzásegít

A 12. hét során megtapasztalhatja, hogyan tudja életvitelébe napi szinten beilleszteni a relaxációt és felfedezheti ennek hatásait. A tanfolyam leteltével pedig önmaga haladhat tovább az autogén tréning gyakorlásának útján

Gyászfeldolgozás személyes vagy online formában

Mi a gyász?

A gyász egy természetes veszteségekre adott reakció, amit egy fontos érzelmi kötelék elvesztése, bármilyen jelentős kapcsolatban bekövetkező változás, vagy megszokott életünk megváltozása vált ki. A halálon kívül sokféle élethelyzet kapcsán élehetünk meg gyászt, mint példéul:

Miben segít a gyászfeldolgozás?

„A feldolgozás azt jelenti, hogy újra megtaláljuk életünk értelmét, anélkül, hogy attól félnénk, hogy megint csalódás fog érni. A feldolgozás azt jelenti, hogy visszakapjuk kellemes emlékeinket anélkül, hogy lelkiismeret-furdalás, vagy bűntudat árnyékolná be őket. A feldolgozás lehetőséget ad, hogy kifejezzük szomorúságunkat és fájdalmunkat, környezetünk reakcióitól függetlenül (James & Friedman, 2011, pp. 27-28.).”

A Gyászfeldolgozás Módszer® során egy olyan cselekvésprogramon haladunk végig, mely a feldolgozatlan veszteségek felismerésében és a programon végighaladva a gyász feldolgozását segítő feladatok elvégzésével a veszteségek feldolgozásában nyújt segítséget. A Gyászfeldolgozás Módszer® egyben egy olyan önsegítő eszköz, ami a későbbiek során bármilyen veszteségélménnyel kapcsolatban alkalmazható.

A Gyászfeldolgozás Módszer Amerikából indult az –es években. James Russel és Friedman fejlesztették ki, saját maguk, valamint több millió gyászoló tapasztalatai alapján. A Gyászfeldolgozás Módszer® Magyarország vezetője, dr. Sarungi Emőke pszichiáter.

A gyászfeldolgozás folyamata:

A gyászfeldolgozás összesen 7 alkalom során történik. A gyászfeldolgozás megkezdése előtt…

01

Ha az első interjú során kijelöltük a célokat, akkor hetente egy alkalmas ülések alkalmával a tréning során szerzett tapasztalatok, érzések megosztása történik

02

A módszer elsajátításához fontos a további gyakorlás, így naponta két alkalommal otthon is elvégzendő

03

Az otthoni gyakorlásról napló készül, mely segíti a folyamat nyomonkövetését, a felmerülő kérdések tisztázását, így egyfajta visszacsatolásként önmagunk jobb megértéséhez is hozzásegít

A módszerről bővebben itt tud tájékozódni.

Edukációs előadások, beszélgetések megtartása

Pszichológiai jellegű ismeretek átadása különféle témákban, pl. (mentális)egészség, gyászfeldolgozás